NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Programmerino Add AML-S905X-CC-V2 listing |
imported>Jakubgs No edit summary |
||
Line 136: | Line 136: | ||
| 4 GB | | 4 GB | ||
| optional eMMC, microSD | | optional eMMC, microSD | ||
|- | |||
| FriendlyElec | |||
| [[NixOS_on_ARM/NanoPi-R6C|NanoPi-R6C]] | |||
| Rockchip RK3588S | |||
| AArch64 | |||
| 4× ARM Cortex-A76 @ 2.4 GHz, 4× Cortex-A55 @ 1.8 Ghz | |||
| 4 GB / 8 GB | |||
| optional eMMC, microSD, NVMe | |||
|- | |- | ||
| Hardkernel | | Hardkernel |