NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Samueldr m Adds source to the subset. |
imported>Roberth Installation works on AC100 |
||
Line 33: | Line 33: | ||
| 2 GB | | 2 GB | ||
| 16 GB eMMC, SD, SATA | | 16 GB eMMC, SD, SATA | ||
|- | |||
| Toshiba AC100 (mini laptop) | |||
| Compal PAZ00 | |||
| Tegra 2 250 (T20) | |||
| ARMv7 | |||
| 2x Cortex-A9 @ 1 GHz | |||
| 512 MB | |||
| 8-32 GB eMMC, SD | |||
|- | |- | ||
| Linksprite | | Linksprite |