NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Tarinaky No edit summary |
imported>Ganagram |
||
Line 216: | Line 216: | ||
| 6 GB | | 6 GB | ||
| 32 GB eMMC, microSD | | 32 GB eMMC, microSD | ||
|- | |||
| NXP | |||
| [https://github.com/gangaram-tii/nixos-imx8mq/ i.MX 8M Quad EVK] | |||
| i.MX 8M Quad | |||
| AArch64 | |||
| 4× Cortex-A53 @ 1.5 Ghz + 1x Cortex-M4 | |||
| 3 GB | |||
| 16 GB eMMC, microSD | |||
|- | |- | ||
| OLIMEX | | OLIMEX |