MatrixRooms: Difference between revisions
Phanirithvij (talk | contribs) m add nixos wiki channel |
→Location-specific: reorganize a bit |
||
| Line 209: | Line 209: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
!Room | !Room | ||
!Country | |||
!Description | !Description | ||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#nixos-stuttgart:nixos.org #nixos-stuttgart:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#nixos-stuttgart:nixos.org #nixos-stuttgart:nixos.org] | ||
|Stuttgart | |rowspan=5|Germany | ||
|Stuttgart | |||
|- | |||
|[https://matrix.to/#/#bochum:nixos.org #bochum:nixos.org] | |||
|Bochum | |||
|- | |||
|[https://matrix.to/#/#aalen:nixos.org #aalen:nixos.org] | |||
|Aalen | |||
|- | |||
|[https://matrix.to/#/#muenchen:nixos.org #muenchen:nixos.org] | |||
|Munich | |||
|- | |||
|[https://matrix.to/#/#darmstadt:nixos.org #darmstadt:nixos.org] | |||
|Darmstadt | |||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#ug-svnix:nixos.org #ug-svnix:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#ug-svnix:nixos.org #ug-svnix:nixos.org] | ||
|Sillicon Valley | |USA | ||
|Sillicon Valley | |||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#oslo:nixos.org #oslo:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#oslo:nixos.org #oslo:nixos.org] | ||
| | |Norway | ||
| | |Oslo | ||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#at:nixos.org #at:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#at:nixos.org #at:nixos.org] | ||
|Austria | |Austria | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#zurich:nixos.org #zurich:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#zurich:nixos.org #zurich:nixos.org] | ||
|Zürich | |Switzerland | ||
|Zürich | |||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#nz:nixos.org #nz:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#nz:nixos.org #nz:nixos.org] | ||
|New Zealand | |New Zealand | ||
| | |||
|- | |- | ||
|[https://matrix.to/#/#milan:nixos.org #milan:nixos.org] | |[https://matrix.to/#/#milan:nixos.org #milan:nixos.org] | ||
| | |Italy | ||
| | |Milan | ||
|} | |} | ||
[[Category:Community]] | [[Category:Community]] | ||