Comparison of NixOS setups: Difference between revisions
No edit summary |
comparison of nixos setups: add kiara/cfg |
||
| Line 367: | Line 367: | ||
|Yes | |Yes | ||
|[https://gitlab.com/victor-engmark/root victor-engmark/root] | |[https://gitlab.com/victor-engmark/root victor-engmark/root] | ||
|- | |||
|kiara/cfg | |||
|User configuration | |||
|Yes | |||
|Yes | |||
|sops-nix | |||
|[[Btrfs]] | |||
|Yes (LUKS) | |||
|Yes | |||
|Wayland | |||
|Niri | |||
|Yes | |||
|[https://codeberg.org/kiara/cfg kiara/cfg] | |||
|} | |} | ||