NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Tomberek No edit summary |
imported>Tomberek No edit summary |
||
| Line 137: | Line 137: | ||
| 2× Cortex-A7 | | 2× Cortex-A7 | ||
| 1 GB | | 1 GB | ||
| SD, SATA | |||
| | |||
|- | |||
| Tinker Board | |||
| [[NixOS_on_ARM/TinkerBoard|TinkerBoard]] | |||
| Rockchip RK3288 | |||
| ARMv7 | |||
| 4× Cortex-A17 | |||
| 2 GB | |||
| SD, SATA | | SD, SATA | ||
|} | |} | ||