NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Makefu m 19.03 duh! |
imported>Makefu add orangepi one |
||
| Line 112: | Line 112: | ||
| 2 GB | | 2 GB | ||
| 16 GB eMMC, SD, SATA | | 16 GB eMMC, SD, SATA | ||
|- | |||
| Orange Pi | |||
| [[NixOS_on_ARM/Orange_Pi_One|Orange Pi One]] | |||
| Allwinner H3 | |||
| ARMv7 | |||
| 4× Cortex-A7 @ 1.2 GHz | |||
| 512 MB | |||
| microSD | |||
|- | |- | ||
| Orange Pi | | Orange Pi | ||