NixOS on ARM: Difference between revisions

imported>C00w
Remove stable hydra rpi4 since it's not there.
imported>Samueldr
m Add raspberry pi 4 row
Line 206: Line 206:
| AArch64 / ARMv7
| AArch64 / ARMv7
| 4× Cortex-A53 @ 1.2 GHz
| 4× Cortex-A53 @ 1.2 GHz
| 1 GB
| 1 GB
| SD/microSD
| SD/microSD
|-
| Raspberry Pi Foundation
| [[NixOS_on_ARM/Raspberry_Pi|Raspberry Pi 4]]
| Broadcom BCM2711
| AArch64 / ARMv7
| 4× Cortex-A53 @ 1.5 GHz
| 1-8 GB
| microSD
|-
|-
| Toshiba
| Toshiba