NixOS on ARM: Difference between revisions

imported>Makefu
add cachix
imported>Samueldr
Adds Orange Pi Zero Plus2 (H5)
Line 96: Line 96:
| 1 GB
| 1 GB
| SD/microSD
| SD/microSD
|-
| Orange Pi
| [[NixOS_on_ARM/Orange_Pi_Zero_Plus2_H5|Orange Pi Zero Plus2 (H5)]]
| Allwinner H5
| AArch64
| 4× Cortex-A53 @ 1.2 GHz
| 1 GB
| SD/microSD + 8GB eMMC
|-
|-
| PINE64
| PINE64