NixOS on ARM: Difference between revisions
imported>Tmountain No edit summary |
imported>Tmountain No edit summary |
||
| Line 88: | Line 88: | ||
| 2/4 GB | | 2/4 GB | ||
| 8/16 GB eMMC, microSD | | 8/16 GB eMMC, microSD | ||
|- | |||
| FriendlyElec | |||
| [[NixOS_on_ARM/NanoPC-T4|NanoPC-T4]] | |||
| Rockchip RK3399 | |||
| AArch64 | |||
| 2× Cortex-A72 @ 2.0 GHz, 4x Cortex-A53 @ 1.5 Ghz | |||
| 4 GB | |||
| 16 GB eMMC, microSD, NVMe | |||
|- | |- | ||
| Hardkernel | | Hardkernel | ||
| Line 120: | Line 128: | ||
| 1 GB | | 1 GB | ||
| 4 GB NAND, microSD, SATA | | 4 GB NAND, microSD, SATA | ||
|- | |- | ||
| NVIDIA | | NVIDIA | ||