NixOS on ARM: Difference between revisions
m Fix letter casing |
Add Orange Pi 6 Plus (CIX CD8180/CD8160 SoC, 12-core, 16/32/64GB RAM) |
||
| Line 318: | Line 318: | ||
| 4/8/16 GB | | 4/8/16 GB | ||
| eMMC, microSD, NVMe | | eMMC, microSD, NVMe | ||
|- | |||
|Orange Pi | |||
|[[Orange Pi 6 Plus]] | |||
|CIX CD8180/CD8160 (Sky1) | |||
|AArch64 | |||
|12-core 64-bit processor | |||
|16/32/64 GB | |||
|microSD, 2× NVMe, 8MB SPI Flash | |||
|- | |- | ||
| PINE64 | | PINE64 | ||